ال-متیونین


متیونین آینده، نسل جدید متیونین خالص

متیونین اولین اسیدآمینه ضروری به طور معمول در تمام جیره های طیور اعم از گوشتی یا تخم گذاراستفاده می شود.

 
 

ال متیونین چیست ؟

ال متیونین یک اسید آمینه ضروری بسیار مهم برای حیوانات است.
ال متیونین اولین اسید آمینه محدودکننده در خوراک طیور و آبزیان است.
ترتیب اسیدهای آمینه محدودکننده به محیط یا اقلام خوراکی بستگی دارد.

 

ترتیب اسیدهای آمینه محدودکننده در رژیم غذایی

فرم ایزومری قابل استفاده برای تمام اسیدهای آمینه ضروری برای دام ها و پرندگان فرم ایزومری "ال" می باشد ولی استثنایی در مورد متیونین وجود داشته که عقیده بر این است که هم فرم "ال" و هم فرم "دی" این اسیدآمینه می تواند با قابلیت مشابه به مصرف دام ها برسد. چراکه در مسیرهای متابولیسمی فرم دی-متیونین میتواند توسط آنزیم ایزومزاز به فرم "ال" تبدیل شود. در بازار خوراک دام در اما با پیشرفتهای پروسه های تولیدی و تخمیری در 10 سال اخیر تمایل به تولید و استفاده از فرم "ال- اسیدآمینه متیونین" افزایش یافته که بیشتر به دلیل زیست فراهمی نسبی بالاتر و خلوص ایزومری بالای این اسید آمینه کریستاله است. در این راه کمپانی های بزرگ جهانی تولید متیونین کریستاله به سمت گسترش روشهای تخمیری-زیست دوست در حرکت هستند و بازار تولید و مصرف فرم خالص "ال-متیونین" به جای مخلوط "دی-ال-متیونین" در حال گسترش روزافزون می باشد.

فواید و برتری ال-متیونین خالص CJ کره جنوبی

  • کارایی زیستی و تغذیه ای برتر
  • در آزمایشات متعدد کارایی بالاتر ال-متیونین CJ نسبت به منابع مشابه مخلوط دی ال-متیونین به اثبات رسیده است.
  • روش جدید در تولید ال-متیونین
  • ال-متیونین CJ با روشهای فناورانه جدید بر پایه تخمیر و دوست دار محیط زیست تولید می شود. در این روشها مواد اولیه برای ساخت ال-متیونین، شامل ضایعات صنایع تولید شکر است، بنابراین روشی پایدار، غیر شیمیایی و متناسب با حفظ محیط زیست است.
  • ال-متیونین تنها فرم مورد استفاده در طیور
  • ال-متیونین تنها فرم قابل استفاده برای دام و طیور است. اما در صورت استفاده از فرمهای مخلوط "دی ال-متیونین"، فرم دی-متیونین باید توسط واکنشی آنزیمی به فرم "ال" تبدیل شود تا به مصرف برسد. عملا با مصرف فرم "ال" خالص نیازی به تبدیلات شیمیایی نیست و پرنده کاملا با متیونین مورد نیازش تغذیه می شود.
  • ال-متیونین تضمین ضریب تبدیل بهتر و وزن گیری بالاتر، تولید تخم مرغ بیشتر
  • با تغذیه متیونین برتر به عنوان اولین اسیدآمینه مهم در تغذیه، بازدهی خوراک مصرفی بهبود یافته و تبدیل پروتئین خوراک به گوشت و تخم مرغ تولیدی بهتر انجام می شود. ال-متیونین خالص 100% قابل جذب و ابقاء دارد بنابراین جیره به صورت بهره ورتر به تولید تبدیل می گردد.
  • ال-متیونین عامل ایمنی، ضد استرس و کیفیت گوشت بهتر
  • ال-متیونین جزء ضروری ساخت گلوتاتیون (GSH) است که در پروسه مقابله با استرسهای اکسیداتیو و ایجاد ایمنی عمومی نقش مهمی دارد. پرندگان تغذیه شده با ال-متیونین خالص دارای تلفات کمتر، ضریب تبدیل بهتر و وزن گیری بالاتری هستند.

اطلاعات تغذیه ای ال-متیونین CJ کره جنوبی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *